New Avengers Vol 5

Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Michael Gaydos, Carlos Pacheco, Michael Avon Oeming a další

00-HDO konci mnohaletého a neuvěřitelně úspěšného (a často neuvěřitelně kvalitního) působení Briana Michaela Bendise u Avengers jsem už psal u hlavní série Avengers, teď je na řadě série New Avengers, která vlastně všechno rozjela, když se původní Avengeři rozpadli. Ale opět, nebudu vzpomínat, podívám se na zoubek pouze tomuto poslednímu booku.

I když mají Avengers i New Avengers dost působivé a dramatické obálky, které s názvem „End Times“ možná slibují nějaký velký event, uvnitř je i zde relativně obyčejný příběh, nic monumentálního. I když samozřejmě dojde na nějaký ten zvrat a změnu v týmu.

V tomto booku je vedlejší část Avengers (Spider-man, Wolverine, Dr. Strange, Luke Cage, Iron Fist a mnozí další) opět veřejností nenáviděná. Důvod navíc jim dá to, že nějaká záhadná bytost dokáže ovládat těla různých členů Avengers a dělá s nimi neplechu. Zvlášť Doctor Strange je pořádně naštvaný, protože se nejspíš jedná o nějakého jeho starého nepřítele…

Komiks je přesně ve stylu New Avengers plný parádní akce, zajímavé kresby a nemála luxusních dialogů. Je to vtipné, je to dramatické, je to prostě takové, jaký by měl být moderní superhrdinský komiks. Bendis se úctyhodně rozloučil i s touto sérií.

8/10

(Obsahuje New Avengers v2 31-34)

12-HD20 12-HD2 12-HD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *