Secret Warriors Vol 1: Nick Fury, Agent of Nothing

Scénář: Jonathan Hickman, Brian Michael Bendis
Kresba: Stefano Caselli

sw_03_01O téhle sérii jsem něco málo slyšel. Přišla po eventu Secret Invasion, v níž se ukázalo, že skrullové infiltrovali Zemi a už nějakou dobu se vydávali za různá slavná jména. Hlavně však tenhle komiks píšou dvě scenáristická esa Brian Michael Bendis a Jonathan Hickman.

Jsem ale hodně rád, že jsem se k němu dostal až teď – jedná se totiž z velké části o pokračování ke starým příběhům Sterankova Nicka Furyho, které jsem četl teprv nedávno. Komiks sice pravděpodobně obstojí i u čtenáře, který o Furym a jeho minulosti se S.H.I.E.L.D.em nic moc neví, ale minimálně v první knize se na čtenáře valí narážky na staré příběhy a především se vrací všechny staré tváře – ať už klaďasové či záporáci. A vidět je nyní znovu, dospělejší a moderněji zpracované je hrozně fajn.

Příběh má velmi ambiciózní start. Nick Fury už za svou kariéru byl hodněkrát na dně, ale tentokrát jej Bendis s Hickmanem strčili ještě o pár kilometrů hlouběji, protože se ukáže, že Hydra ve skutečnosti po celou tu dobu, co je Fury živ a zdráv, ovládala S.H.I.E.L.D. Fury zjišťuje, že velká část jeho života byla v podstatě lež, a do toho marvelovský vesmír po Tajné invazi dost potemněl – Americe začíná vládnout Norman Osborn a S.H.I.E.L.D. přeměnil na svou vlastní organizaci H.A.M.M.E.R.

V tomhle booku ale zatím Fury po takhle velkým nepříteli nepůjde. Dává dohromady zajímavou nesourodou skupinku nových hrdinů (mimochodem jedna z nich je Daisy, kterou nyní můžou lidi znát z Agentů S.H.I.E.L.D.u) a snaží se je posílat na co nejnenápadnější výzkumné mise… ale nenápadnost tomuto týmu moc nejde. V komiksu se hodně seznamujeme se stavem současného S.H.I.E.L.D.u a hlavně současné Hydry, kterou chce Fury systematicky porazit, což je často v Hickmanově podání velmi zajímavý pohled na tyto dvě slavné marvelovské organizace.

Hickman občas píše tak, že se člověk musí trochu více soustředit než je u superhrdinského mainstreamu zvykem, ale zde také do toho nezapomíná sázet spoustu výborných scén a celkově je příběh velice poutavý.

Dokupy tak Bendis s Hickmanem vytvořili fakt působivý začátek k sérii s velkým potenciálem. Návrat Nicka Furyho ve velkolepém provedení.

9/10

sw_05_013 sw_03_09 SW- 004

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *