Avengers Academy Vol 4: Final Exams

Scénář: Christos Gage
Kresba: Tom Grummett, Andrea Di Vito

AvengersAcademy_37_TheGroup_001Během čtení této série mi přišlo, že části, které jsou skvělé, a části, které jsou jenom lehký nadprůměr, jsou tak nějak 50:50. Poslední čísla však už misky vah přechýlila ve prospěch těch výborných čísel, a toto finále to jen potvrzuje.

Ano, je to tak, série Avengers Academy končí a vzhledem k vyvedeným posledním číslům mě to docela dost mrzí. V této knize se aspoň s hlavními postavami Avengers Academy můžeme kvalitně rozloučit.

Nejdřív tu máme akční příběh, v němž se bude bojovat proti mladému spratkovi, který je až moc geniální a chce změnit superhrdinství ve světě… Jeho motivace není vůbec špatná, opravdu jsou superhrdinové a superpadouši uvrženi do určitého statusu quo, jenž by možná šel díky nadlidským schopnostem změnit. Jinak řečeno: superhrdinové by mohli dělat mnohem víc než jen mlátit barevné superpadouchy. Toto téma už bylo nastřeleno několikrát v průběhu série a nyní se nám dostane rozuzlení, které je sice poměrně jednoduché, ale logické. Nemáme tu žádné druhé Watchmeny, ale už to, že je tu tato otázka nastolena a není ani na konci smetena ze stolu, je velmi příjemný doplněk série.

Avengers Academy jsou ale především o dobře napsaných postavách a ty tu dále zažívají radosti i starosti – oboje trochu realističtější a zajímavější než bývá v mainstreamu zvykem – homosexuální vztahy, důraz na znetvoření postav, osamocení postav… v ničem z toho nejsou Avengers Academy ani v rámci mainstreamového superhrdinského komiksu průkopníkem, ale mix je to vskutku povedený.

Book Final Exams je výborným zakončením zajímavé marvelovské série. Osud mnoha postav mě opravdu zajímá, a tak budu pátrat po jejich komiksovém pokračování v dalších řadách.

8/10

AvengersAcademy_37_TheGroup_004 AA_38_TheGroup_007 AvengersAcademy_35_TheGroup_011

2 thoughts on “Avengers Academy Vol 4: Final Exams

  1. Hazmat, Mettle, X-23 a Dinosaurus (už nevim jak se jmenoval) jsou v Avengers Aréně -> Avengers Undercover. Jinak o ničem nevim

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *