Pupíky 1: Nejseš nějaká namyšlená?

Scénář: Dubucová
Kresba: Delaf

pupiky-1Na tuto sérii jsem slyšel obrovskou chválu ze všech stran, často od lidí, od kterých bych nikdy nečekal, že budou nadšení z komiksu, který na první i druhý pohled vypadá jako speciál z Bravo Girl. Nyní vím, že i u čtenářek tohoto časopisu by mohl komiks zabodovat… což ale neznamená, že by měl být pouze pro ně.

Komiks vypráví o puberťačkách, které ve škole ze všeho nejvíc zajímají kluci a snaží se být „cool“ a jen proboha ne „trapné“. Něco takového si většina z nás pamatuje, kluci to hlavně s nechutí sledovali u holek. Máme tu tři hlavní hrdinky. Dvě jsou vyfintěné kočičky a třetí je holka-outsider, kterou tyto nafoukané holky jakože vzaly pod svoje křídla. Ve skutečnosti však nebohou Karin využívají a závistivě jí naopak škodí v nalézání lásky a štěstí, na čemž je postavená velká část humorných situací.

Pupíky jsou rozdělené do krátkých epizodek (obvykle o 1 straně), které mají vždy na konci nějakou tu vtipnou pointu, takže se spíše jedná o jakýsi druh  stripů. U komiksu jsem se nijak extra neřehtal nahlas, ale humor je to příjemný a drtivá většina těchto částí má vyvedený závěr. Hlavní hrdinku budete litovat, ale zároveň se i smát jejím dvěma „kamarádkám“, protože ačkoliv na ně kluci slintají, tak osud na ně taky často vyzraje.

Velkou předností Pupíků je paradoxně kresba, která může leckoho odlákat, resp. ho nenavnadit ke koupi. Kreslíř Delaf má cartoonový styl mistrovsky v ruce, a tak na papíru předvádí úžasné ksichty a jeho na první pohled jednoduše nakreslené postavy kypí životem.

První díl Pupíků byl velmi příjemným počtením, ale zatím mi dech nějak nevyrazil. Slyšel jsem, že větší čtenářská extáze by měla přijít v pozdějších číslech, tak jsem zvědavý. I tento první díl však rozhodně stojí za koupi.

7/10

pupiky-10 12508_3 normalni_image

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *