This Magazine Is Haunted 08-14

Scénář: Sheldon Moldoff a další
Kresba: Sheldon Moldoff a další

Page01_MagazineIsHaunted013Prvních 7 čísel hororového časopisu ze padesátek mi ukázalo, že tato éra má něco do sebe. Zbylá čísla této série, která sice později byla restartovaná, ale obsah byl mnohem méně hororový kvůli Comics Code Authority, jsou podobně dobrá – dokonce ještě o chloupek lepší.

Kouzlo těchto komiksů spočívá v tom, že opravdu berou horor za ten správnej konec – máme tu monstra a různě pokroucenou realitu náhlým vpádem děsivých aspektů, a to vše se nemusí omezovat na rozpočet díky tomuto skvělému médiu. Kresba je na tehdejší dobu opravdu vydařená. Některé věci jsou i dnes slušně nechutné či skoro strašidelné. A právě v těchto číslech přicházejí kreslíři, kteří se to nebojí ještě víc „rozjet“ a i trochu experimentovat.

Experimentuje se i lehce s příběhovou částí. V těchto číslech se místo klasických 2-3 kratších příběhů objevují i jakési minipříběhy, krátké třeba jen stránku. Jeden například převypráví jakousi pověst o pirátském duchovi a v jednom z nejpovedenějších a nejexperimentálnějších příběhů se čtenář dostane do role muže, který právě zemřel a my zjistíme, co se stane s člověkem po smrti. Tento a ještě pár příběhů jsou vyprávěny v netypické „du-formě“ formě, tj. text je vyprávěn ve stylu, že se to děje právě Vám.

Jistá naivita a jednoduchost se v komiksech přesto objevuje, a proto je to sice povětšinou příjemné počtení, ale komiksy se nedají brát dnes příliš vážně. Kresba je také občas pokažena obyčejnými barvami či neopatrně výraznou tuší.

Poslední čísla This Magazine Is Haunted jsou každopádně zajímavým výletem do podhoubí padesátkových hororových komiksů.

7/10

imagex7747 Page03_MagazineHaunted011 Page07_MagazineIsHaunted013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *