Avengers Vol 5

Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Brandon Peterson, Mike Mayhew, Terry Dodson

Avengers 034-000Bendis se po mnoha letech rozloučil s Avengers. Tento tým neuvěřitelným způsobem nakopl, ale tento příspěvek nebude vzpomínkový. Podívám se na závěrečný book série Avengers.

Benďa píše ještě sérii New Avengers, která je zaměřená spíše na outsidery týmu, zatímco v této řadě si máme užít všechna ta velká jména. Tyto superhrdiny také vidíme hezky na obálkách posledního příběhu – Iron Man, Captain America, Hawkeye, Spider-Woman a Thor. Poslední příběh série (před restartem s novým autorským týmem) však není nijak zvlášť velkolepý, naopak působí jako spíše obyčejnější dobrodrůžo. Což ale vůbec nevadí.

V záhadné říší vidíme záhadnou dívku, která jako jedna z mála tamějších humanoidů má problémy s místní mafií. Ukáže se, že říše je „mikrovesmír“ a dívka je jedna ze známých postav, o které se věřilo, že je po smrti. Této holčině se podaří vyslat nouzový signál Avengers a ti se vydávají své známé kamarádce pomoci. Do toho ještě vidíme Wonder Mana, kterému nedávno hráblo a málem zničil Avengers, ale nyní se děsně omlouvá a snaží se být zase hrdinou, což se ale týmu moc nezamlouvá.

Tato změna v chování působí trochu nahodile, zvlášť ve srovnání s koncem Annualu, v němž se čtenáři v podstatě slibuje ďábelský comeback nepřítele. Ale tak už to občas u superhrdinského komiksu chodí. Navíc postavu Wonder Mana hledající vykoupení je zábavné sledovat.

Hlavní příběh v mikrovesmíru je hodně fajn. Nejedná se o žádný objevný epický příběh, což si ale Bendis uvědomuje, a tak ho vypráví svižně a hlavně zábavně. Kresba u prvních čísel navíc působí trochu realisticky, trochu sexy a je tak výborným doplňkem.

Poslední číslo Bendisových Avengers je hodně příjemným počtením.

8/10

(obsahuje Avengers v4 31-34 + Annual 01)

Avengers 031-012 Avengers 034-004 Avengers 032-004

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *