Útok titánů 3

Scénář: Hajime Isayama
Kresba: Hajime Isayama

204227_bigVysoce populární manga dospěla k třetímu dílu. Aspoň u mě, protože jinak už má tenhle komiks svazků mnohem víc… Každopádně – jak si u mě zatím vede?

První book byl epický a nervydrásající, druhý book trochu zmírnil tempo… a třetí se víceméně drží tak nějak úrovni toho druhého. Vidíme partičku mladých bojovníků, kteří spolu s ostatními riskují své životy při obraně před obřími lidožravými titány, dorážejících čím dál víc na jejich město, jenž může být dost možná poslední baštou lidstva. Původ těchto obrů zůstává záhadou, a tak čtenáře tolik nemusel překvapit zvrat z druhé knihy, který se týká hlavního hrdiny a který je tu nyní dál rozvíjen.

Třetí díl Titánů slibuje hodně akce, ale v mých očích spíše stojí za to druhá část knihy (plus mínus druhá polovina), v níž se objeví zajímavá nová postava, jakýsi velitel Pixis. Ten do vší paniky a paranoie (což je významný aspekt celé mangy) přináší rozum, ale i lehkou perverzi (tvrdí, že sní o tom, že ho sežere pěkná titánka). V každém případě jsem na něho ještě hodně zvědav.

Útok titánů pro mě sice momentálně není manga, ze které bych byl absolutně unešený, ale stále si drží slušnou kvalitu a jde o velmi solidní počtení.

8/10

UT2_basic_00.indd 016947uk2 utok-titanu-3-2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *