Deadpool Vol 11: DEAD

Scénář: Daniel Way
Kresba: Alé Garza, Shawn Crystal, Salva Espin, Carlo Barberi, Matteo Lolli, Filipe Andrade

Deadpool v3 056-000Deadpool od Daniela Waye dospěl ke svému konci. Tato postava dle všeho hodně vděčí za proslavení právě Wayovi. Někteří mu vyčítají, že původní postavu dost pozměnil. Já nemůžu posoudit, o
jak dobrou či špatnou změnu šlo, protože upřímně znám Deadpoola jenom od Waye, případně ve stylu Waye v různých crossoverů. Za mě jen můžu říct, že Wayův Deadpool je super postava a že tato série byla slušná, místy vynikající.

Bohužel závěr série je… na poměry této řady slabším kusem. Je to pro mě trochu překvapením vzhledem k tomu, že předchozí book byl naopak neobyčejně namakaný plus jsem tak nějak očekával, že na závěr vytasí Way nějaká parádní esa.

Deadpool byl jednu dobu posedlý smrtí. Chtěl umřít, což se mu nedařilo vzhledem k jeho vysoce účinnému ozdravnému faktoru. Nyní se ale objeví sérum, které umí zrušit jeho schopnosti a zaručit mu smrtelnost… Nejprve se toto všechno stane zajímavým prvkem v jedné misi s X-Force, tajným týmem jehož je členem a který plní pro mutanty drsnější věcičky, protože si Cyclops nechce ušpinit ruce. Tenhle book je tlustší, takže tu máme i další příběhy, ve kterých se například potkává s všelijakými padouchy spíše béčkového charakteru (Trapster, Taskmaster…), se kterými se někdy přátelí, někdy nepřátelí a často něco mezi.

Příběhy to jsou všechno slušné, sem tam se vyvede i nějaký ten vtípek, ale opravdu skvěle vypointované šílenosti jako v minulých číslech už to nejsou. Možná už Wayovi docházely nápady, ale ještě měl smlouvu napsat pár dalších čísel, než sérii dokončí a seženou za něho náhradu pro pokračování.

V úplně posledním příběhu se Deadpoolovi chce pomstít bývalá agentka, která kvůli Deadpoolovi skončila na 99 % těla nehybná. V podstatě se z ní stala taková zlá ženská verze Stephena Hawkinga. To mi svým způsobem přijde jako docela drsné pozadí, něco poměrně odvážného na mainstreamový Marvel. Deadpool sice nyní není žádným sebevědomým psychopatem typu Lobo a pochybuje o sobě, ale k žádné katarzi tady extra nedojde. I když… Celý příběh je slušně průměrný, navíc na pozici kreslíře naskočí Filipe Andrade, který podle mě příběh stahoval ještě víc do vod průměru … ALE úplně poslední strany jsou trochu zvláštní, možná natolik zvláštní, že to čtenáře může zarazit. A to se mi líbí.

Úplný závěr závěrečného booku série je tedy velmi zajímavý, většina stran tohoto booku už bohužel tolik ne. Celkově to však stále bylo slušné a pohodové počtení. Jsem zvědavý na Deadpoola od jiných autorů.

7/10

(Obsahuje Deadpool v2 50-63)

Deadpool v3 056-005 Deadpool v3 063-015 Deadpool v3 051-010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *