Wolverine: Covenant

Scénář: Cullen Bunn
Kresba: Paul Pelletier

Wolverine_316_TheGroup_001Po neuvěřitelně našlapaném Wolverinovi od Jasona Aarona (který dle mého názoru umí psát tohoto slavného rosomáka jako nikdo jiný) převzal štafetu talentovaný Cullen Bunn. Nejdříve napsal výborné pokračování Aaronova megadrsného příběhu Insane in the Brain a teď je tu od něho další příběh.

Wolverine měl kdysi pomoci jedné tajné organizaci lovící monstra zavraždit nebezpečnou slečnu se sny, které zabíjí. Dnes se na scénu vrací jedna členka této organizace, ze které je nyní něco na způsob ducha, a chce, aby Logan dokončil svou práci. Ten nakonec souhlasí a střetává se přitom mimo jiné i s dcerou jednoho z bývalých členů tohoto zabijáckého komanda.

Příběh slušně odcejpá a navíc kresba Paula Pelletiera je velmi příjemná na pohled. Samotný děj ale není nic moc pamětihodného, jedná se spíše o průměr. Na druhou stranu některé načrtnuté postavy nejsou vůbec špatné, například výše zmíněný „duch“ se zdá být jako docela zajímavá postava, kterou bych rád ještě někdy viděl – jedná se o jakousi nemrtvou sherlock holmesovou s britskými hláškami a šik outfitem.

Na závěr musím ještě vypíchnout nádherné obálky od Mikea Del Munda. Celkově však je tenhle Wolverine i přes výše uvedené klady spíše průměrnějším počtením.

7/10

(Obsahuje Wolverine 314-317)

Wolverine_316_TheGroup_009 Wolverine_314_TheGroup_009 Wolverine_316_TheGroup_007

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *