Ame-Comi Girls 05-24

Scénář: Jimmy Palmiotti, Justin Gray
Kresba: Eduardo Francisco, Santi Casas, Derec Donovan, Horacio Domingues, Ted Naifeh, Adam Archer, Steven Cummings

Ame-Comi Girls 020 (2013) (Digital) (K6 of Ultron-Empire) 00Tahle pohodová série se odlišuje od většiny komiksů dvěma věcmi – vychází nejdřív na webu a potom i tištěně, ale ve speciálním formátu na šířku… a všechny hlavní hrdinky i padoušky jsou ženy. Máme tu alternativní DC svět, kde se to jenom hemží nadlidmi v sexy kostýmech, které jsou ale také velmi často opravdu zajímavě nadesignované.

V prvních dílech jsme se postupně seznámili s různými hlavními hrdinkami (Wonder Woman, Supergirl, Batgirl…), které se pak daly dohromady proti společné hrozbě (zlé Brainiac). Ta je nyní zažehnána, ale holky se přesto nudit nebudou. Kromě nových zlých žen přijdou jejich život okořenit a čtenáře se pokusit zaujmout i nové „klaďačky“.

Například uvidíme Green Lanternku, která se odlišuje od svého mužského protějšku nejen anatomicky. Zde dostane vesmírný prsten čínská slečna, která je nevidomá a se svými novými schopnostmi vnímá okolí kolem sebe pomocí zvuků a hudby. Je to slušná sympaťačka, ale musím říct, že z těhlech čísel mě nejvíce pobavila parta holek z jiné části multiversa. Konkrétně jde o superhrdinky, které jaksi získaly hororovější nádech – Raven je upírka, Flash je zombice, Beast Girl je… no, bestie. Ale samotné příběhy nejsou vůbec strašidelné, naopak jde zatím o nejodlehčenější část Ame-Comi Girls. A část je to velmi povedená, s holkama je dost sranda.

Na konci můžeme ještě zahlédnout třeba pěkně se rozjíždějící příběh Mery, ženské verze Aquamana, ale poté jsou Ame-Comi Girls bohužel momentálně pozastaveny. S tím, že není jasné, jestli nějaké pokračování ještě vůbec přijde. Upřímně, nebude mně až tak vadit, když ne, protože Ame-Comi Girls jsou sice příjemným komiksem, který se mně osobně líbí většinou i vizuálně (podmínka: nesmíte nenávidět mangu), ale nenabízí zase žádné zásadní příběhy k dokončení a postavy k rozvíjení.

Komiks ale hodnotím kladně, je to skvělá odpočinkovka.

7/10

ame-comi-girls-006-07 Ame-Comi Girls 018 (2013) (Digital) (K6DVR-Empire) 08 Ame-Comi Girls 020 (2013) (Digital) (K6 of Ultron-Empire) 06

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *