Incredible Hulk 339-346

Scénář: Peter David
Kresba: Todd McFarlane, Erik Larsen

Hulk345_01Hulkova jízda od Petera Davida pokračuje. Šedý, inteligentnější a pořádně drsný Hulk je nyní doprovázen Rickem Jonesem a Clayem Quatermainem, protože se společně chtějí postarat o nebezpečné gama bomby v Arizoně, a narážejí na různé větší či menší problémy. Velký plán pro Hulka si připravuje padouch Leader, ale slavnému hromotlukovi se postaví do cesty i mnoho dalších překážek…

Zezačátku si třeba dá duel s Wolverinem, který není špatný, ale upřímně jsem se v této fázi už trochu bál, že Hulk upadne do menšího stereotypu. To znamená pěkně nastolená atmosféra (mimojiné díky pěkné, „špinavé“ kresbě Toda McFarlanea) a nějaký hajzlík (ať už lidský či nelidský), o kterého se Hulk „náhodou“ postará, aby pak všem řekl, že jsou mu všichni u jeho velké šedé prdele.

Naštěstí pak přijde i nějaká ta psychologie, která je to nejlepší na Davidově runu. Ta se týká především navrátivší se Betty Brantové, odloučené manželky Bruce Bannera. Betty se snaží vyřešit, jak to bude s jejich manželstvím dál a přemýšlí, jestli se má „smířit“ s Hulkem a jestli Hulk a Bruce Banner jsou opravdu tak „oddělitelné“ persóny. Její rozhovor s Hulkem je pak zatím jedním z největších momentů Davidova runu.

Celkově je tenhle Hulk výborným komiksem, kde se spíše šetří s impozantnějšími scénami, ale vyplatí se na ně počkat.

8/10

Hulk339_09a Hulk341_09b Hulk345_09b

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *