Ikigami: The Ultimate Limit Vol 6

Scénář: Motoro Mase
Kresba: Motoro Mase

515z5rhfZoL._SX342_BO1,204,203,200_Dystopická série o vládě, která náhodně zabíjí mladé lidi, aby je „naučila hodnotě života“. pokračuje. A pořád je to zatracená pecka.

Je tedy fakt, že předchozí díl byl neskutečně nabitý a jednalo se nejspíš o zatím nejlepší část komiksu, takže šestka navazuje více zlehka. Jako vždy nás čekají dva dramatické příběhy. První je poměrně standardní melodrama, které až tolik dějem nepřekvapí, ale můžeme v něm nahlédnout do prostředí novodobých japonských „brigádníků“, kteří přespávají v levných buňkách v internetových kavárnách, jež jsou pro tyhle potřeby tak akorát vybavené. Na konci tohoto příběhu ale přichází zatraceně zajímavý zvrat, který se týká hlavního hrdiny série – úředníka, který rozdává „ikigami“, oznámení o tom, že daný člověk do 24 hodin zemře.

Tento zvrat se dál úchvatně rozvíjí i v dalším příběhu, kde kromě tohoto úředníka, jenž nyní zjišťuje, že existuje tajný odboj, také vidíme další osobu, která musí zemřít. Jedná se právě o člena této odbojové skupiny, kterého pořádně naštve, že musí kvůli vládě zahynout, a tak se rozhodně odejít ve velkém stylu před televizními kamerami.

Ikigami: The Ultimate Limit je opět zatraceně zábavným a podmanivým čtením s kvalitním příběhem i kresbou. V tomto booku se stojí za to především zajímavě se rozvíjející hlavní děj. Parádní záležitost.

9/10

img000014 img000022 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *