Batman: Arkham – Pochmurný dům v pochmurném světě

Scénář: Grant Morrison
Kresba: Dave McKean

b_c2488-8556de9069d40e5ad320d4da84b4a41eDalší z nemála kousků, které jsem si velmi dlouho šetřil, až na něj konečně přišla řada. Tentokrát se jedná o slavné dílo Granta Morrisona, jedno z těch, u kterého se dokonce neskrývá silný zástup lidí, co kolem něho prskají.

Arkham je komiks postavený na atmosféře. Za tu může i Morrison, ale především kreslíř Dave McKean je skvělým zprostředkovatelem tohoto bláznivého výletu do obávané gothamské věznice, která je plná psychopatických zločinců. Batmana zde vidíme na pokraji psychických sil, jen krůček od toho, aby se podobně jako například Joker zbláznil – což by jeho šaškovské nemesis velmi potěšilo. Spolu s Batmanem tedy prozkoumáváme Arkham a především jeho obyvatele.

Pokud jste ještě komiks nečetli, tak jste už možná z mého popisu vytušili, že tento komiks není tolik o příběhu. Různé epizodky jsou někdy dobré, někdy skvělé a najde se i pár brilantních. Za naprosto geniální záležitost pak považuju jakési stručné nahlédnutí do hlavy Batmana a jeho nepřátel v závěru knihy. Vždy v několika heslech, zajímavě výtvarně zpracované (jako v podstatě všechno v této knize, mimochodem) a neskutečně výstižné a mrazivé.

Arkham je hodně zajímavé dílko, u kterého nemusíte obrážet každý týden galerie, abyste ocenili jeho oslnivou kresbu a výjimečnou atmosféru.

8/10

8466_1 201210220552_batman-arkham-pochmurny-dum-v-pochmurnem-svete-3 a2_1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *