Bosenský plackopes

Scénář: Max Andersson, Lars Sjunnesson
Kresba: Max Andersson, Lars Sjunnesson

b_c3535-0b162a9eaf93fabf4a65becd7e597e3bMax Andersson je úžasný komiksový autor, což předvedl českým čtenářům komiksy Pixy a Kontejner. Tento novější kousek ve spolupráci s Larsem Sjunnessonem ale už takovou peckou není.

Na první pohled komiks připomene klasického Anderssona, ale přesto se nějakým způsobem odlišuje. Máme tu opět šílený příběh – parta komiksových tvůrců se vydává do Sarajeva, aby tam našli chlápka, kterým se jeden z nich u tvorby jednoho komiksu inspiroval, a tak by se s ním teď rád finančně vyrovnal. Na místě však nachází nadržené bosenské vdovy, bombastickou zmrzlinu a placaté psy.

Příběh má slušné tempo, ale… nějak mě nedokázal vtáhnout. Možná to bylo tím, že jsem cítil určitou nejistotu z toho, jestli bych toho o tom tehdejším konfliktu v Bosně a Hercegovině neměl vědět víc, jestli mi nějak neuniká i nějaká satira v komiksu… Nebo je to jenom náhodná šílenost. Také tu nemáme žádné výraznější sympatické postavy jako potrat Pixy či chlapec s autem místo hlavy Auťáček a celkově takovou tu roztomilost z předchozích Anderssonových děl jsem tu postrádal. Jakousi infantilnost tu vidím přímo v ději, který připomíná šílenou pohádku. Což taky není málo.

Kresba (na které se podíleli oba autoři) je velmi pěkná a podtrhuje tu šílenost komiksu. Hádám, že tohle ujeté dobrodružství vás nenadchne, ale dokáže zabavit a možná i ve vás něco zanechá – mně se například po přečtení komiksu jednou do snu zatoulal ošklivý bosenský plackopes.

7/10

005998uk1 b_c3535-41c35fa121ec9f9fdccfde76ddcf9e59

Comments

 • Davidoptig says:

  Find album reviews, stream songs, credits and award information for Tranquil Music For A Beautiful Day – Neil Harvey on AllMusic.

  Piano music – http://goobest.info/

 • Davidoptig says:

  Download free sheet music for elementary piano. … Click the green dots to download sheet music and audio. First Pieces, A …

  Piano music – http://piano.bxox.info

 • LatonyaLab says:

  Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
  XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
  Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

  Četl jste to – to znamená, že to funguje! ;)
  Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *