Monthly Archives: Listopad 2018

Great Teacher Onizuka Vol 6-10

Scénář: Tohru Fujisawa
Kresba: Tohru Fujisawa

51A4XCEBPFL._SX317_BO1,204,203,200_Dal jsem si hned pět dalších knih téhle kultovní mangy o jednom velmi netypickém učiteli… protože teď se komiks už pořádně rozjel.

Onizukova pozice učitele je pořád dosti nestálá. Musí dokázat, že dokáže splnit učitelské zkoušky, ale především ho terorizují žáci, i když už si mnohé získal na svou stranu. Jako pořádně tvrdý oříšek se ukáže blonďatá kráska s obřím IQ, které kdysi jedna učitelka psychicky ublížila a od té doby důmyslně šikanuje učitele. Poté tu jsou další vychytralé žačky, které chtějí Onizuku zničit a nebojí se k tomu vydírat i učitele s máslem na hlavě. A v desáté knize se Onizuka rozhodne vydělat peníze na výlet, které studentský pokladník ztratil. Když o něm pochybují, tak ještě „zvyšší sázky“ a vsadí se, že vydělá na luxusní dovolenou do Okinawy.

GTO je manga, která se zabývá vážnými tématy. Žáci zde dokáží být velmi krutí a vidíme, jak křehká může být důvěra vůči autoritám. Učitel Onizuka a vlastně i celý tento komiks s těmito nastolenými tématy bojují s až bizarním humorem. Ten je však vynikajícím způsobem zpracovaný. Kresba je skvělá a tempo až smrtelné.

Velmi zajímavá a mimořádně zábavná manga.

9/10

GTO_v07_029 GTO_v08_029 GTO_v10_017

Mezi řádky 1: Tommy Taylor a falešná identita

Scénář: Mike Carey
Kresba: Peter Gross

big_tommy-taylor-a-falesna-identita-VqJ-266017O téhle sérii jsem slyšel hodně dobrého a zvěsti nelhaly. Jedná se o vážně skvělý komiks. Tedy pokud mohu soudit podle prvního booku.

Hlavní hrdina je dospělákem, podle kterého kdysi jeho slavný otec napsal veleúspěšnou fantasy sérii (připomínající Harryho Pottera). Nyní jeho otec záhadně zmizel a Tommy teď žije ve stínu svého geniálního táty. Vše se začne komplikovat, když svět literatury začne prosakovat do reálného světa…

Unwritten alias Mezi řádky je komiks, ze kterého je neskutečně cítit láska k literatuře. Máme tu různé narážky a odkazy, a to nejen ve formě nějakých obrázků nebo hlášek, ale i co se týče samotného děje. V druhé půlce komiksu se třeba ocitneme v domě, ve kterém údajně vznikl nápad na Frankensteina i Drákulu, a ani v současnosti nenastane mezi návštěvníky zrovna poklidná noc.

Mezi řádky: Tommy Taylor a falešná identita je zatraceně zábavný a originální komiks, který by žádný fanoušek literatury neměl minout.

9/10

pcs_1-1442944786 pcs_1-1442944860 pcs_1-144294496902

,
[Top]