Monthly Archives: Květen 2017

Les Inoxydables Vol 3 (Nerezavějící 3)

Scénář: Victor Mora
Kresba: Antonio Parras

les-inoxydables-bd-volume-3-simple-40924Další nálož téhle dobrodružné evropské série.

Hlavními hrdiny jsou stále hezoun s obličejem Caryho Granta a ošklivý vazoun, co sice není tak šarmantní jako jeho parťák, ale zato umí se ohánět pěstmi. Spolu se vydávají po různých nebezpečných kšeftech, a opět přitom „náhodou“ pomůžou i lidem v nesnázích.

V tomhle díle narazí na překupníky mladých Číňanek, které se mají stát nevěstami pro bílé boháče. Nejprve na lodi s tímto speciálním zbožím Orientu cestují a pomáhají, ale to se brzy zkomplikuje. I tento díl Nerezavějících je plný akce, ale taky se tu čtenář dočká o něco více erotiky – která Francouzům v komiksu vždycky šla.

Bylo to příjemné počtení, ale už si říkám, že další příběhy této party mě až tolik nezajímá, takže další části číst neplánuju.

7/10

inoxydables3planc_10296

Great Teacher Onizuka Vol 4-5

Scénář: Tohru Fujisawa
Kresba: Tohru Fujisawa

51W77T300VLDalší díly oblíbené mangy o šíleném pubertálním učiteli, který si musí zjednat pořádek na škole plné všelijakých výrostků.

V těchto dílech se učitel Onizuka dostane do křížku s vyrýsovaným tělocvikářem, který je podobný nadrženec jako on, jen je to ještě větší loser. Epizodky, v nichž se ho snaží porazit ve všelijakých sportovních výzvách jsou šíleností přesně v duchu téhle mangy. Podobně tak ujeté je, když Onizuka randí (nebo se o to alespoň snaží) s krásnou maminkou jednoho ze svých žáků, který zcela pochopitelně zuří. Jenže naštvaný student má smůlu, protože Onizuka už si začíná získávat gaunery ve třídě na svou stranu.

Zajímavý děj pak nabízí část o učiteli, který působí jako milý a hodný mladík, ale vyklube se z něho stalker, z něhož mrazí. Tady začne být i manga pěkně napínavá, a tak zamrzí, že tenhle příběh se v pátém booku ještě nedořeší.

Celkově GTO zase nabízí ujetou srandu a sem tam pěkný dramatický příběh.

8/10

[Top]