Monthly Archives: Duben 2017

Supergirl v7 01-06

Scénář: Steve Orlando
Kresba: Brian Ching

Supergirl (2016-) 003-000Všiml jsem si, že v DC zase mají nějaký restart na přilákání nových čtenářů… Proč ne. A tak jsem se rozhodl, že se podívám na jejich novou Supergirl.

Nejprve u mě zavládlo nadšení. Nová Supergirl má hodně zajímavou kresbu, která je jakýmsi mixem cartoonu a realističtější superhrdinské kresby. A to prosím cartoonu bez výraznějšího manga stylu, který je teď všude. Umím si představit, že se tahle kresba nemusí líbit každému, ale u mě zabodovala. Především se ale v prvním čísle Supergirl skvěle představí a scenárista na nás začne sypat několik skvělých nápadů… například je skvělé, že Supergirl je ve své civilní roli za takového losera proto, že všechna technologie byla na její domovské planetě natolik vyspělá, že i ta nejmodernější pozemská je na ni příliš primitivní, takže pak v konečném případě působí hloupě, že nezná základní věci. Civilní část o tom, jak si Kara musí zvykat na to, že už není premiantka a nadaná dívka, ale ten divňous, co ničemu nerozumí, je prostě skvělá.

Bohužel se to začne rychle hroutit. Bez zbytečného rozepisování prostě nastane ta superhrdinská část, a ta je absolutně nezajímavá. Se Supergirl začne bojovat robotí verze Supermana, která má v sobě mozek jejího zlého otce… Co jsem pochopil, tak už je to existující postava, kterou zde možná trochu dál rozvíjejí, ale mně to nic neříkalo, a ta postava mě k smrti nudila. A to jsem s ní musel číst 5 dlouhých čísel, ach jo.

Vážně doufám, že autoři nevystříleli všechny dobrý náboje v prvním čísle, a tahle série se zase zvedne v kvalitě.

6/10

Supergirl (2016-) 002-004 Supergirl (2016-) 002-016 Supergirl (2016-) 006-006

Captain America 17-25

Scénář: Dave Gibbons, Robert Morales
Kresba: Lee Weeks, Chris Bachalo

CA_v4_021_01Tahle série, která vycházela po 11. září a díky nálepce Marvel Knights se snaží být dospělejší, je zatraceně zvláštní. Někdy v dobrým, někdy ve zlým.

Příběh Cap Lives má pořádně béčkový námět. Captain America se v něm probudí z ledovce v 60. letech, ale v téhle verzi příběhu náckové vyhráli druhou světovou, a tak New York ovládá Red Skull. Zezačátku se jak Cap, tak Red Skull chovají dost nelogicky a ujetě, a tak jsem si myslel, že tenhle příběh budu nesnášet. Jenže kupodivu tahle blbůstka umí být dost zábavná, hlavně díky tomu, že Capovi pomáhají známí superhrdinové, kteří v této verzi reality nikdy nezískali schopnosti, ale zůstala jim jejich odvaha, oddanost a určité náznaky jejich schopností… Johnny Storm alias Human Torch tu třeba válí s plamenometem. Příběh mimochodem napsal Dave Gibbons, kreslíř Watchmenů.

Další příběh Homeland je od jiného scenáristy a jiného kreslíře. Kreslí Chris Bachalo, kterého někdy zbožňuju (díly Spider-Mana po One More Day) a někdy ho tolik nemusím. Zde mi jeho kresba přišla povětšinou pěkně hnusná. Hlavně ale příběh o Captainu Americovi, který se dostane do bojůvek proti Kubě, je dost hrozný. Cap tam šíleně machruje, což dělá v celé této sérii, ale zde už je to k nesnesení. Samotný děj je nepřehledný, nezajímavý a především šíleně nudný.

Další díly od stejného scenáristy mám v plánu přeskočit, protože to bylo fakt příšerné počtení. Škoda, Cap v nacistické Americe byl docela fajn.

5/10

CA_v4_019_06a CA_v4_018_09a CA_v4_024_09b

[Top]