Monthly Archives: Říjen 2015

Incredible Hulk 339-346

Scénář: Peter David
Kresba: Todd McFarlane, Erik Larsen

Hulk345_01Hulkova jízda od Petera Davida pokračuje. Šedý, inteligentnější a pořádně drsný Hulk je nyní doprovázen Rickem Jonesem a Clayem Quatermainem, protože se společně chtějí postarat o nebezpečné gama bomby v Arizoně, a narážejí na různé větší či menší problémy. Velký plán pro Hulka si připravuje padouch Leader, ale slavnému hromotlukovi se postaví do cesty i mnoho dalších překážek…

Zezačátku si třeba dá duel s Wolverinem, který není špatný, ale upřímně jsem se v této fázi už trochu bál, že Hulk upadne do menšího stereotypu. To znamená pěkně nastolená atmosféra (mimojiné díky pěkné, „špinavé“ kresbě Toda McFarlanea) a nějaký hajzlík (ať už lidský či nelidský), o kterého se Hulk „náhodou“ postará, aby pak všem řekl, že jsou mu všichni u jeho velké šedé prdele.

Naštěstí pak přijde i nějaká ta psychologie, která je to nejlepší na Davidově runu. Ta se týká především navrátivší se Betty Brantové, odloučené manželky Bruce Bannera. Betty se snaží vyřešit, jak to bude s jejich manželstvím dál a přemýšlí, jestli se má „smířit“ s Hulkem a jestli Hulk a Bruce Banner jsou opravdu tak „oddělitelné“ persóny. Její rozhovor s Hulkem je pak zatím jedním z největších momentů Davidova runu.

Celkově je tenhle Hulk výborným komiksem, kde se spíše šetří s impozantnějšími scénami, ale vyplatí se na ně počkat.

8/10

Hulk339_09a Hulk341_09b Hulk345_09b

, , ,

Ikigami: The Ultimate Limit Vol 6

Scénář: Motoro Mase
Kresba: Motoro Mase

515z5rhfZoL._SX342_BO1,204,203,200_Dystopická série o vládě, která náhodně zabíjí mladé lidi, aby je „naučila hodnotě života“. pokračuje. A pořád je to zatracená pecka.

Je tedy fakt, že předchozí díl byl neskutečně nabitý a jednalo se nejspíš o zatím nejlepší část komiksu, takže šestka navazuje více zlehka. Jako vždy nás čekají dva dramatické příběhy. První je poměrně standardní melodrama, které až tolik dějem nepřekvapí, ale můžeme v něm nahlédnout do prostředí novodobých japonských „brigádníků“, kteří přespávají v levných buňkách v internetových kavárnách, jež jsou pro tyhle potřeby tak akorát vybavené. Na konci tohoto příběhu ale přichází zatraceně zajímavý zvrat, který se týká hlavního hrdiny série – úředníka, který rozdává „ikigami“, oznámení o tom, že daný člověk do 24 hodin zemře.

Tento zvrat se dál úchvatně rozvíjí i v dalším příběhu, kde kromě tohoto úředníka, jenž nyní zjišťuje, že existuje tajný odboj, také vidíme další osobu, která musí zemřít. Jedná se právě o člena této odbojové skupiny, kterého pořádně naštve, že musí kvůli vládě zahynout, a tak se rozhodně odejít ve velkém stylu před televizními kamerami.

Ikigami: The Ultimate Limit je opět zatraceně zábavným a podmanivým čtením s kvalitním příběhem i kresbou. V tomto booku se stojí za to především zajímavě se rozvíjející hlavní děj. Parádní záležitost.

9/10

img000014 img000022 5

[Top]