Monthly Archives: Leden 2015

Hellblazer Vol 3: The Fear Machine

Scénář: Jamie Delano
Kresba: Richard Piers Rayner, Mike Hoffman, Mark Buckingham

13228111První příběhy Constantina mě příliš nenadchly. V prvním booku to občas vázlo, ale občasná drsnost a syrovost mě zaujaly. V druhé knize už přibyl kopec nudy, který kdysi mohla být dost originální podívanou, ale dnes už je těžce za zenitem. Třetí book je v mých očích někde mezi.

Constantine se dostane k jakýmsi moderním hipíkům a jejich primitivní magie spojená s pohrdáním systémem ho nadchne. Takže sbohem cool baloňáku, vítej zarostlý vlasatče. Lidi, kteří znají Constantina jen z filmu, by asi dost čuměli. Celkově ten přírodní život je zobrazován dost „hutně“ – mnoho popisných rámečků, pomalu se rozvíjející příběh, erotické dusno… Celkově hodně zvláštní. Sem tam nějaká ta drsnější scéna a taky nechybí společenská kritika – především ukazování, jak britská policie a vláda má blízko k fašismu. Později se tedy rozjíždí ještě o něco zajímavější děj s jakousi skupinkou testující lidi se zvláštními schopnostmi a využívající je ke svým mocenským účelům.

Musím říct, že v těchto číslech se najde nemálo slušně drsných scén a atmosféra komiksu taky rozhodně nechybí. Došlo mi ale, že slušným průserem je kresba. Ta na první pohled nevypadá vůbec špatně (jen lehce zastarale), jenže jsem si všiml, jak snad všichni kreslíři (kteří byli pro mě svým stejným stylem zcela zaměnitelní) „flákají“ kresbu postav. Drtivá většina postav, a to dokonce včetně samotného hlavního hrdiny, má prostě každou chvílí úplně jiný ksicht. Někde vypadá Constantine jako pohledný dvacátník, někde jako odulý třicátník… najdou se i panely, kde vypadá bez nadsázky na padesát (a ne, není to účelem). Čtenář prostě musí rozlišujovat postavy podle účesů a oblečení, i když scenárista odvážně nechává Constantina často měnit image, takže by čtenář bez kontextu nepoznal, že ten neoholený vlasatec z čísla 15 je ten blonďák s ulízanými vlasy z čísla 21, a to i přesto, že se kreslíři snaží o jakousi realističnost.

Chtěl už jsem jakékoliv Hellblazery od Delana přeskočit, ale koukám, že ve čtvrtém booku se objeví i něco od Granta Morrisona a Neila Gaimana, takže budu přeci jen v sérii postupně pokračovat. Tihle staří Hellblazerové v třetím booku jsou v lecčem zajímavým počtením, ale na rovinu – je to taky často podivně nakreslená nuda.

6/10

4cf56ce2ae243 a59e139ff3e91519c0fb03417c41d554 b71635ee694766400e918986ff73987e

Titans/Young Justice: Graduation Day

Scénář: Judd Winick
Kresba: Alé Garza

TitansYoungJustice-01-001Jak jsem se začetl do skvělého prvního booku Teen Titans od Geoffa Johnse, tak jsem se ještě vrátil k předchozí minisérii, na kterou začátek Teen Titans navazuje. Tu napsal Scott Winnick a jde taky o velmi dobrou záležitost.

Příběh začíná tak, že jedna velká korporace nabídne týmu Titans i týmu Young Justice finanční dotování, což se některým členů týmu nezdá, obzvlášť Nightwing se obává, že by to mohlo postupně vést k hájení zájmů firmy, namísto nezávislého boje za spravedlnost. Než se ale stačí týmy rozhodnout, tak na všechny zaútočí záhadný ženský kyborg, který vypadá zmateně, ale je neuvěřitelně nebezpečným oponentem. Je třeba ji zastavit… Jenže brzy si na pomoc získá velmi nebezpečného pomocníka. A to je z příběhu v podstatě všechno, je velmi jednoduchý, ALE zároveň je také zábavně zpracovaný jak scenáristicky, tak kreslířsky.

Také tento komiks slouží jako jakýsi posun pro DC svět. Nechci spoilerovat, ale dojde k určitým ztrátám na životech, což navždy oba týmy ovlivní. Události z tohoto komiksu jsou hlavním důvodem, proč na začátku navazující série Teen Titans se mnoha hrdinům nechce znovu sestavovat superhrdinský tým.

První kniha Teen Titans od Johnse je o něco lepší, ale tato 3dílná minisérie dokonale funguje jako akční melodramatická jednohubka.

8/10

TitansYoungJustice-02-006 TitansYoungJustice-02-011 TitansYoungJustice-03-006

[Top]

Estelle Vol 1: 10 jours de poisse (Deset smolných dnů)

Scénář: Raymond Maric
Kresba: Jack Manini

estelle01Tohle evropské dílko láká na půvabnou malovanou obálku – vnitřek sice kresebně tolik nevyniká, ale stále se jedná dle mého laického názoru o solidní práci. Ale o čem vlastně komiks je?

Komiks je nakonec „půvabný“ spíše po obsahové stránce. Odehrává se někdy na počátku 20. století a hlavní hrdinkou je emancipovaná Estelle z dobré rodiny, jejíž kolegyni sufražetku někdo nečekaně zavraždí. Přestože příběh začíná takto tragicky a hlavní hrdinka se v příběhu skamarádí s pouliční prostitutkou, je téměř celý komiks milý a plný humoru. Samotný detektivní příběh není nijak zvlášť nápaditý, ale to bohatě vynahrazuje zábavnost jednotlivých scén a epizodek. Vše se spíše točí kolem hlavních postav a samotné řešení případu je tu spíše podružné, což nakonec až tak nevadí.

Přesto by komiksu možná slušelo trochu více napětí a asi i více barev. Postavy jsou nakreslené moc hezky, ale prostředí se trochu ztrácí v odstínech žluté a hnědé. To je škoda, protože samotný komiks je jinak hlavně příjemným a veselým čtení. Jsem zvědav, jakým směrem se ubere druhý díl.

7/10

estelle01p

[Top]

Cyborg 009 Vol 1

Scénář: Shotoro Ishinomori
Kresba: Shotoro Ishinomori

518G6CPRYHL._SY344_BO1,204,203,200_O této manze jsem se dočetl v 1001 komiksů, které musíte před přečíst, než zemřete a rozhodl se ji zkusit, protože mě docela zajímá manga z dob, kdy se ještě nedostala ke své dnes populární podobě s velkýma očima (a velkýma prsama). Cyborg 009 se stal v Japonsku populární hlavně skrz oblíbenou hru z heren pačinko… a možná i to je důvodem, proč si ho v 1001 všimli.

Manga má sice příslib toho, že se jedná o kritiku militarizace a je z ní opravdu často cítit strach z možné třetí světové či jiného obřího konfliktu, ale samotný děj je velice přímočarý. Příběh je pravděpodobně inspirovaný superhrdiny, kteří se jinak v manze moc neobjevují – máme tu bandu dětí a puberťáků, které jedna tajná organizace unese, aby jim dala různé zvláštní schopnosti a aby dohromady vytvořili neporazitelnou armádu. Tato zlá organizace kravaťáků plánuje, že bude válka a oni na ní díky těmto exkluzivním zbraním řádně zbohatnou. Děcka se ale hned svému osudu vzepřou, a tak začíná boj mezi nimi a organizací, která má v zásobě ještě mnoho různých mocných zbraní.

První book se dělí víceméně na dvě části. V jedné se postupně seznamujeme s hlavními budoucími „kyborgy“, vidíme, jak předtím žili a jak je zlá organizace dostala. To je ze začátku poměrně zábavné, ale hlavních hrdinů je poměrně dost (devět), takže postupně mě to začalo lehce unavovat a jen jsem čekal, kdy už se začnou konečně řezat. To bohatě vynahrazuje druhá část, která je bohužel ale opravdu téměř výhradně o akci. Kyborgové bojují s různými příšerami, obřími roboty, stíhačkami, ponorkami… a to takovým způsobem, že to spíše připomíná počítačovou hru. Najednou je tu znát, že i když jsou postavy dost odlišné (pocházejí i z různých národností, máme tu černocha z Afriky, Angličana, Číňana…), tak kromě vzhledu nejsou ničím zajímaví. Vizuálně jsou navíc kresleny už hodně zjednodušeně, někde mezi dětským cartoonem a karikaturou, takže ani v tomhle u mě komiks nezafungoval.

Abych nebyl jen kritický, tak obecně se mi ale kresba vcelku líbila, je docela příjemně roztomilá a příběh – i když není nijak zvlášť zajímavý – je vyprávěn v komiksové formě velmi zdatně. Bohužel ale v druhé polovině už jsem se poměrně slušně nudil a nezajímá mě pokračování, takže komiks hodnotím jako průměr. Jako nakouknutí do minulosti mangy docela OK.

6/10

P.S. Pro zběžném prolítnutí se zdá, že anime adaptace zpracovává příběh mnohem lépe a efektivněji.

005 016 040

[Top]

Wolverine: Rot

Scénář: Cullen Bunn, Ivan Brandon
Kresba: Paul Pelletier, Rafael Albuquerque, Jason Latour

Wolverine_308_TheGroup_001Perfektní run Jasona Aarona u série Wolverine skončil, a tak ho teď na chvíli vystřídal Cullen Bunn, autor vynikajícího komiksu Sixth Gun. Cullen je prý Wolverinův dlouholetý fanoušek, ale kupodivu to ve svém příběhu nepředvádí tím, že by čerpal z dávnější Rosomákovy historie, ale bere si na paškál něco aktuálnějšího – vytvořil pokračování k Aaronovu příběhu z řady Wolverine: Weapon X. A to ne ledajakého. Jmenoval se Insane in the Brain a jednalo se o jakousi hororovější verzi Přeletu nad kukaččím hnízdem, v němž byl Wolverine na úplném dně. Rezignovaně ležel v léčebně, kde byl chvíli přesvědčený o tom, že je blázen, protože jeho superhrdinský život nedává smysl. Kompletně mu vymyla mozek banda psychopatických sadistických doktorů. Tento příběh vřele doporučuju zvlášť fanouškům hororu, protože se jedná o pořádně brutální a nervydrásající příběh.

Bunn pokračuje v této hororovém stylu a Wolverine se opět střetává s bandou „doktorů“, tentokrát ale více ve stylu hixploitation filmů, tj. vidláckých hororů á la Vysvobození či Texaský masakr motorovou pilou. Naštěstí Bunn nijak nesnižuje Aaronovo dílo a scenáristicky jede na plný plyn – jeho příběh je zajímavý, místy příjemně drsný a zatraceně napínavý. Aaronův „první díl“ byl pro mě sice intenzivnějším zážitkem, ale tento „sequel“ opravdu velmi chválím. I kresebně je komiks na vysoké úrovni.

V tomto booku se pak nachází ještě číslo od scenáristy Paula Pelletiera. Trochu jsem se bál, aby po tak nabitém příběhu nenásledovalo něco slabšího, ale zbytečně. Příběh, v němž se Wolverine setká s mutantem, který se krmí nemocnými bývalými mutanty, je opět velmi zábavný, drsný a kresebně zajímavý. Takže velmi příjemná tečka v této vyvedené knize.

Celkově vynikající Wolverine od talentovaných tvůrců.

8/10

(Obsahuje Wolverine 305-309)

Wolverine_306_TheGroup_017 Wolverine_306_TheGroup_022 Wolverine_307_TheGroup_015

,
[Top]

Teen Titans Vol 1: A Kid’s Game

Scénář: Geoff Johns
Kresba: Mike McKone, Tom Grummett

Teen_Titans_-_A_Kid's_GameChci teď trochu více prozkoumat DC svět, a tak jsem si řekl, že zkusím tuto sérii, protože a) seriál Teen Titans je velmi chválený b) v poslední době jsem si oblíbil Geoffa Johnse, například jeho nová Justice League je skvělá, takže by mu mohla jít i tahle týmovka. A taky že jo.

Je vidět, že se Johns opravdu snaží, a tak hned na začátku čtenář narazí na poměrně drastické sekvence – zvlášť pokud očekává něco dětského či rodinného. Teen Titans od Johnse jsou klasickým dospělejším superhrdinským komiksem. Proto tu autor hlavně zvládá jednu z nejdůležitějších věcí a to zajímavé vykreslování postav. Ty jsou hnedka jasně charakterizované, že je rozlišíte nejen podle vzhledu, ale i podle chování – Robin je vůdcovská osobnost vycvičená Batmanovým cepováním, Superboy je nezodpovědný teenager s problémem identity, Beast Boy je hyperaktivní nadrženec… Johnsova práce s postavami je opravdu úžasná, protože bych nikdy neřekl, že jednou z mých nejoblíbenějších postav Teen Titans bude dětská verze Flashe (což je tedy i tím, že má v těchto sešitech zajímavý vývoj).

Příběh se jinak točí kolem skvadry superhrdinů, kteří už mají své různé zkušenosti s bojem proti zločinu, ale jsou ještě mladí a hlavně zdeprimovaní, a na rozdíl od různých rozmazlených emáků k tomu většinou mají vážný důvody. Vytvoření týmu Teen Titans je proto bráno zpočátku jako taková terapie, v níž se tito hrdinové scházejí o víkendu na své super základně, aby se trochu vybouřili, a byli pak klidnější ve svém civilním životě. Samozřejmě nemají chvilku klidu, a v tomto booku se řeší především nebezpečný zabiják Deathstroke, který si chce s mladými Titány něco vyřídit.

S vyvedenou profesionální kresbou Mikea McKonea je pak začátek této série vysoce kvalitním superhrdinským počtení. Tihle Teen Titans mě opravdu zaujali.

8/10

(obsahuje Teen Titans v3 01-07)

QuarkTemplate 22pg..doc.qx QuarkTemplate 22pg..doc.qx QuarkTemplate 22pg..doc.qx

,
[Top]

100 nábojů: Hlas krve

Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Eduard Risso

100 naboju 3_obalka.qxdVe třetím díle této vydařené série tu máme pro změnu pouze jeden příběh. V něm se díky tajemnému kufříku s nevystopovatelnými náboji jeden mladý chudý černoch setká s otcem, kterého nikdy nepoznal. Jeho tatík je sice už starší pán, ale pořád je to správnej drsňák a živí se různou nelegální činností pro jednoho bosse. Spolu začnou spolupracovat, ale idylka nepotrvá dlouho. V téhle sérii totiž opravdu není nedostatek hořkých konců.

V tomto komiksu už jsem četl drsnější příběhy a viděl i sympatičtější postavy, ale i tenhle má něco do sebe. Pěkně odcejpá, nijak nezdržuje a kresba a dialogy jsou prvotřídní. Ale je možná lepší číst tuto knihu naráz nebo s co nejmenšími pauzami, protože já si dal asi týdenní pauzu uprostřed a pak jsem se do příběhu lehounce zamotal. Každopádně když už jsem si říkal, že tenhle příběh sice nekončí zrovna pohádkově, ale jsem zvyklý i na drastičtější scény ve 100 nábojů, tak přišel poslední sešit, ve kterým Azzarello ukazuje, že se se svým čtenářem a se svými postavami párat nebude. Tohle rozhodně není komiks pro děti a slabší povahy.

Kvalitní pokračování skvělé temné série.

8/10

13637_2 100_naboju3_001-064.qxd

,
[Top]

Uncanny X-men Vol 1

Scénář: Kieron Gillen
Kresba: Carlos Pacheco, Brandon Peterson

JUN120732_1Po vynikajícím X-men: Schism od Jasona Aarona se X-meni, kteří na chvíli sjednotili téměř všechny mutanty, roztříštili na dva týmy – jeden zaštiťuje Wolverine, který se chce více vrátit ke kořenům X-menů, a druhý Cyclops, který chce světu ukázat, že se ho nebojí, že kdyby chtěli, tak je rozcupují, ale oni jim ještě pomáhají, tak ať si toho sakra začnou vážit… No a tahle série se věnuje právě našemu mutantskému Bystrozrakému.

Zatímco se šel Aaron věnovat Wolverinovi do série Wolverine and the X-men, Uncanny X-men nyní píše Kieron Gillen. Předchozí čísla od Gillena a předtím Fractiona mně přišly povětšinou slabé, v lepším případě průměr… Bohužel ani zde Gillen úroveň této série nijak zvlášť nepovyšuje. V prvních 4 číslech ukazuje návrat supermocného mutanta Mistera Sinistera, který trochu absurdně ovládne jednu budovu jakýmisi svými klony a neustále u toho machruje. Místy je to neskutečně otravné, ale naštěstí vše zachraňují X-meni, kteří ho trochu stírají a docela mu zatápí. Ne že bych byl z tohoto složení X-men nějak nadšený (např. Colossus má po událostech Fear Itself helmu jako Juggernaut  a když ji používá, tak má být „zlý“…), ale zvlášť v boji proti tomu otravnému běláskovi, který se asi inspiroval slavným knížetem pornofolku Závišem a namaloval si „pi*u na čelo“, jsem jim fandil.

Je vidět, že se Gillen snaží být nápaditý a některé věci má jakž takž promyšlené, ale ve výsledku to prostě není kdovíjaká zábava. Například když ve 4. díle ukazuje vývoj jednoho člena mimozemské rasy Phalanx, tak to není vůbec špatné, ale zabírá to skoro polovinu sešitu, takže to pak začne postupně nudit, protože AŽ tak zajímavý jeho původ není.

Tihle X-meni jsou spíše průměrné čtení. Mají pár světlých momentů, ale není jich moc.

6/10

(obsahuje Uncanny X-men v2 01-04)

Uncanny-Xmen-2-pg-016 Uncanny-Xmen-3-pg-009 Uncanny-Xmen-4-pg-009

,
[Top]

Gunslinger Girl Vol 7

Scénář: Yu Aida
Kresba: Yu Aida

1V tomto díle akční, ale přesto citlivé mangy o vraždících robotických holčičkách čekají čtenáře víceméně dva příběhy. Na začátku vidíme jednu z hlavních hrdinek Claes, která je z určitého důvodu velice háklivá na své brýle a dokáže velmi ublížit komukoliv, kdo jí na ně sáhne. Jako spolubydlící dostala nejnovější přírůstek, bývalou baletku Petrušku, se kterou se naučí vycházet až během jedné dramatické epizodky na jachtě s teroristy. Později pak má Petra chránit odvážnou advokátku, jíž hrozí atentát.

Začátek je spíše pomalejší a zase ukazuje všechny ty emocionální problémy a složitosti vztahů mezi holkami, které kdysi byly obyčejnými lidmi, ale teď jim byly odstraněny vzpomínky a staly se z nich stroje na zabíjení. Velmi brzy ale 7. kniha přeskočí na akčnější epizody se zajímavým příběhem a dramatickými scénami.

Výborný přírůstek k této skvělé manze.

8/10

023 015 021

[Top]

New Avengers Vol 3

Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Mike Deodato, Neal Adams

new av.Bendis je pořád rozjetý v Marvelu jak namydlený blesk… tedy minimálně je v těchto číslech z let 2011-2012. Trochu outsiderská část Avengers nemá chvíli klid. Po událostech Fear Itself, během kterého náckovští roboté devastovali New York, nejsou u veřejnosti příliš populární, čehož se snaží využít ďábelský Norman Osborn. Ten utekl z vězení, obviňuje S.H.I.E.L.D. z nelegálního zadržení a získává si velmi mocné spojence z řad Hand i A.I.M.u. Plánuje jak zničit Avengers, ale přitom taky trochu přemýšlí za pochodu plus jeho spojenci mají často své vlastní plány… takže klasické nudné „mám megaplán, který nemůže selhat, až na to že nakonec selže“ tu příliš nehrozí.

Komiks je zábavný, plný cool dialogů a cool akce, čemuž vypomáhá i kreslíř Mike Deodato, který mimochodem kreslí Normana Osborna podle Tommyho Lee Jonese. Vše tu prostě funguje jak má, Bendis hlavně klade důraz na postavy, takže jim budete fandit a chtít vědět, jak to všechno nakonec skoulí. Příběh sice není zde nijak mimořádný, ale všechna ta „omáčka“ kolem to bohatě vynahrazuje.

New Avengers je prostě vysoce kvalitní superhrdinská série a tento book je moc fajn.

8/10

(Obsahuje New Avengers v2 16.1-23)

na_21_0007 na18_08 New Avengers 22_0007

,
[Top]

Savage Dragon vol 7: A Talk with God

Scénář: Erik Larsen
Kresba: Erik Larsen

1006307Komiksová série seržanta Dragona je nejen pořád skvělá, ona se snad i mírně zlepšuje. V tomto booku už příběh sviští jak dobře namazaný lyže a že se toho neděje málo. Dragonova věčně nadržená přítelkyně si ho chce vzít za muže, ale ten se obává, že na rodinný život není připravený. Zdá se, že je tu ale ještě jedno tajemství, které Dragonovo rozhodování neusnadní. Do toho město Chicago není pořád v klidu, zvlášť jím otřásá napětí mezi „zrůdami“ a obyčejnými lidmi, kteří se jimi cítí ohrožení.

V tomhle booku se objeví i nějací „zvláštní hosté“, konkrétně podivný Maxx, temný depkař Spawn… a Bůh. Musím říct, že Maxx mě jako postava docela zaujal (nečetl jsem u nás vydaný komiks s ním) a se Spawnem je sranda, protože Dragon se s ním setká v pekle a myslí si, že je to jen nějaký bláznivý sen, tak ho o to víc stírá a nebere vážně.

Celkově v těhlech díle není tolik erotiky (ale i ta se samozřejmě najde v podobě různých průsvitných triček a tak), ale Larsen tu především rozjíždí různé humorné situace a povedené vtípky, takže je možná tato kniha zatím z celé série nejvtipnější.

Savage Dragon snad nemůže zklamat, a tak tu máme další povedené díly z této akční pohodové série.

8/10

08 17 Savage Dragon 27 page10

, ,
[Top]

Avengers Academy Vol 3: Second Semester

Scénář: Christos Gage
Kresba: Sean Chen, Tom Grummett, Karl Moline, Tom Raney

aa_27_001Tuhle sérii mám docela rád. Je v ní nemálo momentů, které mě velice potěší, ale bohužel téměř vyrovnaně s nimi tu jsou spíše průměrnější situace a příběhy. Tento book to jenom potvrzuje.

Jsou zde dva příběhy. První je trochu překomplikovaný a sází na drsňačení s cestováním v čase. Konkrétně se nenápadně vetře do Akademie Avengerů v těle svého mladšího já jeden z týmu, aby udělal něco hrozně zlého, protože to vypadá, že v budoucnosti se z tohoto týmu odpadlíků stane to, čeho se přesně jejich mentorové Giant Man a Tigra obávají – že z nich budou zlí padouši. Opravdu se v příběhu hodně drsňačí s tím, že se něco zásadně změní a že by někdo měl být v ohrožení života… Hrozby jsou samozřejmě plané, takže to může působit trochu otravně. Musím ale zdůraznit, že hlavní příběh je sice dost nic moc, ale v komiksu se najde i nemálo fajn scén. Například pnutí v rámci týmu, které je čím dál víc i sexuální – ať už jde o příchod dravé X-23 či přiznání homosexuality jednoho člena týmu. Avengers Academy je jedna z těch sérií, která se snaží být v tomto ohledu progresivní, z čehož určitě musí být spoustu konzervativců a samozřejmě xenofóbů dost nešťastná – v průběhu série čtenář vidí hned několik homosexuálů a jednu bisexuálku a vždy jde o velmi mladé lidi.

Tím jsem se i trochu dostal k druhému, mnohem kratšímu příběhu této knihy s týmem Runaways, který mě velmi mile překvapil. Pokud jste tuto sérii nečetli, tak vřele doporučuju, jde o naprosto vynikající věc, která má lecco s Avengers Academy společného – jde o tým mladých lidí, dokonce až dětí, kteří se snaží vypořádat se s tím, že jejich rodiče jsou padouši. U Runaways však první příběhy od Briana K. Vaughana byly vynikající, ale později došlo k změně scenáristy a kvalita šla strmě dolů. Proto jsem byl velmi rád, že jejich vyobrazení v Avengers Academy je hodně fajn, příběh s nimi vůbec nepůsobí vynuceně, jak by mohl, a dokonce je místy zatraceně vtipný.

Dohromady tu máme opět kvalitou trochu nevyvážené příběhy, ale celkový dojem je dobrý.

7/10

aa_23_010 aa_27_010 AvengersAcademy_24_TheGroup_019

(obsahuje Avengers Academy 21-28)

,
[Top]

Top 20 komiksů, které jsem četl v roce 2014

Zde je menší žebříček 20 nejlepších komiksů, které jsem loni přečetl. Zdůrazňuji, že se nejedná o komiksy, které v roce 2014 vyšly, ale prostě o díla, která mi ten daný rok přišla pod ruku (protože moc jsem se ani loni na nové komiksy nezaměřoval). Můžete proto brát tuhle topku jako takové tipy na kvalitní komiksy.

20) JLA Classified: Power Girl
19) Outlaw Vol 3-4
18) Transmetropolitan 4: Nová lůza
17) Sinking
16) Ruins
15) Wolverine 300-304

Wolverine_301_panel

14) Batman: Kameňák a další příběhy
13)
 Savage Dragon 22-33
12) Lot 13
11) Hitman 7: Stará páka
10) Hikaru no Go Vol 12-15

5

9) Gunslinger Girl Vol 6-7
8) Vinland Saga Vol 9-10
7) Liga spravedlnosti 1: Počátek
6) Avengers 18-24.1
5) New Avengers 14-23
4) Astonishing Spider-man & Wolverine

4be8bba9127da

3) Útok titánů 1
2) X-men: Schism
1) Ikigami: The Ultimate Limit Vol 3-4

1

[Top]